روغن موتور روغن تصفیه
خانه / روغن موتور / شرکت های تولید کننده روغن موتور | عمده فروشی روغن موتورهای باکیفیت در کشور

شرکت های تولید کننده روغن موتور | عمده فروشی روغن موتورهای باکیفیت در کشور

  شرکت های تولید کننده روغن موتور و بهترین تولید کننده روغن موتور در ایران و بهترین شرکت های تولید روغن موتور و لیست شرکت های تولید کننده روغن موتور و بزرگترین تولید کننده روغن موتور و تولید کنندگان روغن پایه در ایران و شرکت های تولید کننده روانکار و عمده فروش روغن موتورهای باکیفیت در کشور محصولات خود را در بازرگانی روغن نیکان با قیمت درب کارخانه عرضه می نمایند.
روغن موتور یک ماده حیاتی برای انواع خودرو است.تا جایی که یک خودرو، هرچقدر هم که پیشرفته باشد، بدون روغن موتور نمی تواند کارکرد واقعی خود را نشان دهد. بنابراین شرکت های زیادی در کشور از دیرباز اقدام به تولید روغن موتور مناسب برای انواع خودرو ها همت گماشته اند.

شرکت های تولید کننده روغن موتور برای تولید محصول با کیفیت اقدام به آزمایشات گوناگون بر روی محصولات خود برای کنترل کیفیت روغن موتور، طبق استاندارد های جهانی می کنند که در نهایت روغن موتور باکیفیت را تولید و به باراز ارائه می هند
شرکت های تولید کننده روغن موتور و توزیع و پخش روغن موتور های باکیفیت به صورت عمده در مراکز گوناگونی از جمله، شرکت های پخش، نمایندگی ها، عمده فروشی های روغن موتور در بازار و همچنین فروشگاه های اینترنتی و ارسال آن به سراسر کشور امکان پذیر است.

شرکت های تولید کننده روغن موتور | عمده فروشی روغن موتورهای باکیفیت در کشور

لیست قیمت انواع روغن موتور ایرانی

لیست قیمت انواع روغن موتور ایرانیدر ایران شرکت های زیادی به تولید انواع روغن تالو موتور می پردازند که قیمت محصولات هرکدام از این شرکتها در بازار مختلف است. معمولا در لیست قیمت انواع روغن موتور های ایرانی، برندهای برتر روغن موتور از لحاظ قیمت در جایگاه بالاتری قرار دارند زیرا روغن موتور صادراتی در بازار ارائه می دهند که کیفیت بسیار بالایی دارد.

شرکت های تولید کننده روغن موتور و خریدار برای خرید هرچه بهتر انواع روغن موتور، لیست قیمت این محصولات را از طریق نمایندگی ها و عمده فروشی ها در صورت عدم دسترسی، از فروشگاه های اینترنتی دریافت می کنند. با توجه به قیمت  و کیفیت مرکز مورد نظر را برای سفارش محصولات مورد نیاز خود انتخاب می کنند.  

 • بیشتر بخوانید: روغن کرچک

شرکت‌های برتر تولید کننده روغن موتور در کشور

شرکت‌های برتر تولید کننده روغن موتور در کشورتولید روغن کمپرسور موتور ارزان که کیفیت بسیار بالایی داشته باشد، از اهداف شرکت های برتر تولید کننده این محصول است. آنها با استفاده از مهندسین مجرب، دستگاه های پیشرفته، و مواد اولیه مرغوب در تلاش هستند که بتوانند بهترین روغن موتور را برابر با کیفیت روغن موتورهای خارجی و یا فراتر از آن تولید و به توزیع آن در کشور و حتی در جهان همت گمارند.

این شرکت ها برای اینکه بتوانند تبدیل به تولید کننده برتر روغن موتور شوند از جدید ترین و به روز ترین دستگاه ها و همچنین مواد اولیه مرغوب برای ساخت روغن موتور درجه یک بهره می گیرند.عمده فروشی روغن موتور نیز این محصولات را از تولید کننده خریداری و در بازار سراسر کشور توزیع می کنند

نقش روغن موتور در خودرو

نقش روغن موتور در خودروشرکت های تولید کننده روغن موتور و مواد اولیه تشکیل دهنده روغن موتور عبارت است از روغن پایه نفتی ترکیب شده با ادتیو ها ( مثل ضد زنگ، مواد صابونی، ضد سایش،ضد اکسیداسیون). کیفیت روغن موتور نیز بر روند سوخت و ساز ماشین تاثیر می گذارد. یعنی هرچه کیفیت روغن موتور بالاتر باشد مصرف سوخت ماشین پایین و درنتیجه کمتر آلایندگی تولید می شود.

از دیگر نقش های روغن موتور را به اختصار توضیح می دهیم:

 • نقش اصلی روغن موتور روانسازی قسمت های متحرک خودرو است.
 • از فرسایش یا اصطحکاک بین قطعات موتور جلوگیری کند.
 • دمای داخل موتور را که بر اثر فعالیت بالا می رود را پایین آورد.
 • داخل موتور را تمییز نگه دارد. به این معنی که انواع رسوبات و گرد و غباری که در فضای داخل موتور می نشیند را پاک کند.

شرکت های تولید کننده روغن موتور با توجه به اهمیت این ماده برای موتور خودرو بدیهی است که بررسی دوره ای وضعیت روغن موتور و تعویض روغن موتور در فواصل زمانی مناسب می تواند در طول عمر موتور و کارکرد مثبت خودرو نقش یه سزایی داشته باشد.

 • بیشتر بخوانید: روغن گردو

مشخصات و کارکرد روغن موتورهای بنزینی

مشخصات و کارکرد روغن موتورهای بنزینیمهمترین چیز در انتخاب روغن موتور بنزینی، ویسکوزیته مناسب است. ویسکوزیته یا چسبندگی روغن موتور باید مناسب با خودرو و شرایط آب و هوایی باشد.
شرکت های تولید کننده روغن موتور با انتخاب روغن موتور با چسبندگی یا غلظت مناسب، به روانکاری هرچه بهتر قطعات موتور کمک کرده و بنابراین خودرو در هر شرایط آب و هوایی با کوچک ترین استارت روشن می شود. پس در کارکرد روغن موتور بنزینی  داشتن ویسکوزیته مناسب از اهمیت ویژه ای دارد. مشخصات روغن موتور بنزینی در پایین اشاره شده است.

مشخصات و کارکرد روغن موتورهای دیزلی

مشخصات و کارکرد روغن موتورهای دیزلیشرکت های تولید کننده روغن موتور و روغن موتور دیزلی از لحاظ ساخت تا حدی شبیه به روغن موتور های بنزینی هست که هردو از روغن پایه نفتی تشکیل شده، اما تفاوت آن با روغن موتور های بنزینی در استفاده از نوع مواد مکمل برای حفاظت از موتور است. کارکرد روغن موتور های دیزلی به شرح زیر است:
 کاتالیزور موتور های دیزلی باعث جذب برخی از آلایندگی ها و غیر فعال کردن برخی از گاز های خروجی مثل (فسفر، روی، گوگرد) می شود، بنابراین مواد ضد سایش(AW) حاوی روی (ZDDP) بیشتری در روغن موتور دیزلی به کار رفته است.

شرکت های تولید کننده روغن موتور و به طور کلی روغن موتور های دیزلی ویسکوزیته بالاتری دارد. بیشترین حجم مواد مکمل استفاده شده در روغن موتور دیزلی مربوط به پاک کننده ها است. به این علت است که موتور های دیزلی به علت سوخت مواد، آلودگی بیشتری تولید می کند درنتیجه به مواد پاک کننده ی بیشتری برای تمییز نگه داشتن دیواره سیلندر نیاز دارد.

مشخصات روغن موتور های دیزلی را همراه با استاندارد ها در پایین توضیح خواهیم داد.

برندهای ایرانی روغن موتور در بازار

برندهای ایرانی روغن موتور در بازارشرکت های تولید کننده روغن موتور در ایران توانسته اند سهم عمده ای از تقاضای روغن موتور در بازار را برآورده کنند. کیفیت بالا، تنوع زیاد محصول، سازگاری با خودرو، متناسب با شرایط آب و هوایی کشور و در نهایت قیمت مناسب این محصول به همراه نمایندگی و خدمات پس از فروش در سراسر کشور، شرکت های تولید کننده روغن موتور باعث شده درصد زیادی از مردم ایران به برندهای ایرانی اعتماد کنند.

عمده فروشی انواع روغن موتورهای ایرانی

عمده فروشی انواع روغن موتورهای ایرانیکسانی که به دنبال خرید عمده ای روغن موتور می باشند معمولا اولین جایی که برای خرید مراجعه می کنند عمده فروشی ها هستند. در عمده فروشی ها می توانید شاهد خرید و فروش انواع روغن موتور های ایرانی و حتی خارجی باشید.
شرکت های تولید کننده روغن موتور برخی افراد  به دنبال خرید روغن موتورهای ایرانی با قیمتی ارزان تر از عمده فروشی ها هستند بنابراین به سمت کارخانه های تولیدی این محصول کشیده می شوند. نمایندگی های فروش این برند های ایرانی می تواند گزینه خوبی برای خرید روغن موتور باشد که به قیمت تمام شده کارخانه محصولات را عرضه می کنند.

بازار بزرگ خرید و فروش انواع روغن مصرفی خودرو

بازار بزرگ خرید و فروش انواع روغن مصرفی خودروشرکت های تولید کننده روغن موتور اگر بخواهیم یک آمار دقیق از خودرو های ایرانی بدهیم می توانیم بگوییم که حدود ۸۵ درصد خودرو های ایرانی تولید داخل هستند و ۱۵ درصد را خودرو های وارداتی تشکیل می دهد. در بازار بزرگ خرید و فروش روغن موتور تنوع بسیار زیادی از انواع روغن موتور ها با کیفیت و قیمت های مختلف اعم از ایرانی و خارجی وجود دارد.

تنوع روغن موتور های ایرانی به اندازه ای است که بدون نیاز به مقایسه با برند های خارجی میتوان بهترین انتخاب را برای خودورو خود داشته باشید کافیست که راهنمای خرید روغن موتور را مطلعه کنید و باتوجه به نوع خودرو خود اقدام به خرید روغن موتور کنید.

ارائه دهنده برتر روغن موتورهای ایرانی باکیفیت

ارائه دهنده برتر روغن موتورهای ایرانی باکیفیتشرکت های تولید کننده روغن موتور و مغازه ها، فروشگاه ها، تعویض روغنی ها، نمایندگی های توزیع، عمده فروشی ها، همه و همه از مراکز ارائه روغن موتور ایرانی هستند. بسته به اینکه قصد داشته باشید عمده ای خرید کنید یا جزیی میتوانید یکی از مراکز نام برده شده را انتخاب کنید.

اما گاهی اتفاق می افتد که نیاز سریع به این محصول داریم اما وقت کافی برای رفتن و خریدن یک محصول با کیفیت ایرانی را نداریم. اینجاست که فروشگاه های آنلاین بهترین و طلایی ترین مکان برای خرید اینترنتی روغن موتور است.
شرکت های تولید کننده روغن موتور و فروش روغن موتور اصل، قیمت بسیار مناسب، تنوع محصولات و از همه مهمتر اطلاعات دقیق برای انتخاب نوع روغن مورد نیاز، تحویل در کوتاه ترین زمان، تخفیفات ویزه خرید و…. این فروشگاه ها را تبدیل به رائه دهنده برتر روغن موتور های باکیفیت می کند.

صادرات روغن موتور درجه یک

صادرات روغن موتور درجه یکشرکت های تولید کننده روغن موتور که از آنجا که کشور ما یک کشور نفت خیز است و روغن گرفته شده از نفت مهمترین ماده اولیه تولید روغن موتور است، هم چنین شرایط آب و هوایی ایران که که چهار فصل را در خود دارد. و همچنین رشد تولید خودرو های داخلی نیاز به تولید روغن موتور با کیفیت و ارزان به شدت احساس می شد. بنابراین از حدود نیم قرن پیش شروع به تولید روغن موتور کرد.

شرکت های تولید کننده روغن موتور و وجود مهندسین مجرب و زبده و استفاده از تکنولوژی روز دنیا و آزمایشات متعدد برای کنترل کیفیت محصولات تولیدی باعث تولید روز افزون روغن موتور با تنوع بالا و کیفیت عالی شد تا جایی که ایران توانست جای خود را دربین کشور های تولید کننده روغن موتور در جهان پیدا و شروع به رقابت در عرصه جهانی کند.

شرکت های تولید کننده روغن موتور و صادرات روغن موتور از سال ها پیش رونق گرفته و می تواند به شکوفایی اقتصاد کشورمان کمک شایانی کند. صادرات روغن موتور درجه یک بیشتر به کشور های حاشیه خلیج فارس است که در اینده ای نه چندان دور شاهد صادرات به دیگر کشور ها خواهیم بود.

شاخص‌های مهم در انتخاب روغن موتور مناسب

شاخص‌های مهم در انتخاب روغن موتور مناسببرای خرید یک روغن موتور با کیفیت باید چه شاخص هایی را در نظر بگیریم؟ این سوال مهمی است که برای همه خریداران این محصول پیش می آید. روغن موتور نقش بسیار پررنگی در کار کرد خودرو دارد تا جایی که اگر انتخاب درستی نداشته باشید شدیدا به به موتور خودرو آسیب وارد می شود.

شرکت های سازنده روغن موتور، محصولات خود را براساس چند شاخص معتبر جهانی تولید می کنند.این چند شاخص را به طور مختصر توضیح می دهیم:

 1. شاخص API: (نوعی استاندارد، که بیانگر سطح کیفی روغن موتور است)، حرف اول آن  مربوط به خودرو های بنزینی است که با حرف S و دیزلی با حرف C مشخص می شود. حرف دوم آن نیز که از حرف A شروع می شود و تا حرف N برای خود روهای بنزینی و حرف K برای خودر های دیزلی پیش می رود، سطح کیفیت روغن موتور را نشان می دهد . حرف A کمترین کیفیت و حرف N یا K بیشترین سطح کیفیت روغن موتور رانشان می دهد. پس بدین ترتیب با کیفیت ترین روغن موتور که مناسب خودرو های بنزین سوز باشد API SN است و کم کیفیت ترین آن  API SA می باشد. در مورد خودر های دیزلی هم API CA کمترین و API CK بالاترین کیفیت است. به عنوان مثال روغن موتور پراید می تواندSF،SG  باشد 
 2. شاخص SAE: بیانگر چسبندگی یا ویسکوزیته(VICOSITY) است. به این معنی که میزان مقاومت روغن موتور در آب و هوای مختلف را نشان می دهد.معمولا به صورت یک عدد-W-یک عدد دیگر روی بطری نشان داده می شود. عدد قبل از W نشان دهنده گرانوی (چسبندگی) روغن موتور در دمای پایین است . مسلما هرچه این عدد کمتر باشد روغن موتور رقیق تر می شود و برای فصل سرد مناسب تر است. عدد بعد از W نیز مقامومت روغن موتور در درجه حرارت بالا نشان می دهد. هر چه این عدد بزرگتر شود بیشتر مناسب فصل گرما است.

شرکت های تولید کننده روغن موتور روغن موتور مناسب مناطق سردسیر: روغن موتوری مناسب شرایط آب و هوایی سرد است که گرانوی پایین باشد یعنی رقیق باشد تا در موقع استارت به راحتی ماشین روشن شود. اگر چسبندگی آن زیاد باشد عمل روانکاری به خوبی صوت نمی گیرد و ماشین به راحتی روشن نمی شود و به موتور آن اسیب می رسد. روغن موتور های مناسب این مناطق عبارتند از: ۰W-20؛ ۰W-30؛ ۰W-40؛ ۰۵W-30؛ ۰۵W-40

روغن موتور مناسب مناطق گرمسیر: باید از روغن موتور های استفاده شود که گرانوی یا غلظت بالایی دارد. روغن موتور های مناسب این مناطق عبارتند از:۱۰W-40؛ ۱۰W-50؛ ۱۵W-50؛ ۲۰W-50 

       ۳٫ شاخص پایه: روغن موتور های تولید شده بر اساس فرایند پایه به چند دسته تقسیم می شوند:

 •        _ روغن موتور مینرال(mineral) : روغن موتور هایی که بر پایه نفت خام تولید می شود و مناسب اتومبیل های قدیمی است.
 •        _ روغن موتور  سنتتیک( senthetic) : روغن با کیفیتی است که برای انواع خودرو های پیشرفته از آن استفاده می شود.
 •        _ روغن نیمه سنتتیک (semi sethentic) : نیمی مینرال و نیمی سنتتیک است که کیفیت آن نسبت به مینرال بهتر است.

عوارض تأخیر در تعویض روغن موتور

عوارض تأخیر در تعویض روغن موتورشرکت های تولید کننده روغن موتور و استفاده از روغن موتور با کیفیت امری ضروری برای هر ماشین به حساب می آید. اما مهم تر از آن تعویض به موقع روغن موتور است. چه بسا با تعویض نکردن به موقع خسارات  زیادی به موتور ماشین زده می شود و هزینه زیادی را به شما تحمیل می کند. حال ببینیم عدم تعویض به موقع روغن موتور چه عوارضی خواهد داشت.

شرکت های تولید کننده روغن موتور و روغن موتور سطح فلزی قطعات داخل موتور را روانکاری می کند تا این فلزات در اثر برخورد به هم سایش و اصطحکاک پیدا نکند. همچنین هنگامی که حرارت داخل موتور زیاد می شود با پمپاژ روغن از دمای داخلی آن می کاهد.
 تاخیر در تعویض روغن باعث می شود که روغن به مرور غلظت پیدا کند و به خوبی عملیات روانکاری را انجام ندهد در نتیجه قطعات فلزی به هم قفل می شوند وقادر به حرکت نیستند. براثر گرد و غبار و ریز فلزات ناشی از سایش قطعات، روغن به مرور زمان  الوده می شود که کار فیلتر این است که به وسیله یک سوپاپ این الودگی را از روغن عبور می دهد .

اما بعد از مدتی دیگر قادر به این کار نخواهد بود.روغن موتور به شدت غلیظ می شود  مواد ضد زنگ، و روانساز ها از بین می روند. در اینجاست که فاجعه اصلی رخ می دهد، موتور از کار می افتد یا به اصطلاح یاتاقان می زند. هزینه تعمیر یک موتور یاتاقان زده بسیار زیاد است. بنابراین توصیه شده بعد از هر ۸۰۰ کیلوتر روغن موتور تعویض گردد.

 
[ جهت خرید و فروش این محصول با ما ارتباط بگیرید .].
تولیدی  بازرگانی نیکان اویلز
09129157603
آدرس تحویل کالا انبار یا باربری
ثابت
nikanOil

مطلب پیشنهادی

Bulk price of gasoline diesel engine oil 10w40 20w50

قیمت فله روغن موتور بنزینی دیزلی ۱۰w40 20w50

قیمت فله روغن موتور و بهترین روغن فله ارزان موتور بنزینی و موتور دیزلی بر …

دیدگاهتان را بنویسید

نیکان اویلز