روغن موتور روغن تصفیه
خانه / روغن موتور / فروش آنلاین روغن موتور | عرضه کننده انواع روغن موتور بنزینی و دیزلی

فروش آنلاین روغن موتور | عرضه کننده انواع روغن موتور بنزینی و دیزلی

فروش آنلاین روغن موتور با برند های مختلف در سایت های اینترنتی صورت می گیرد. عرضه محصولات بهران و و قیمت روغن موتور دیزلی ایرانول با فروش روغن صنعتی و بهترین قیمت موتور دیزلی با قیمت روغن موتور بهران و امکان خرید عمده روغن موتور و خرید روغن موتور دیزلی 20w50 فراهم می باشد.
انواع روغن موتور ایرانی و خارجی در این وب سایت ها به کاربران معرفی می شود و قیمت آن نیز در معرض دید قرار داده می شود. گاهی اوقات قیمت این محصولات کاهش یافته و قیمت قبل و جدید به نمایش گذاشته می شود تا بازدیدکنندگان سایت تفاوت قیمت را مشاهده کنند. این زمانی است که فروشگاه آنلاین محصولات خود را به صورت ویژه به فروش می رسانند و از این رو درصیدی از قیمت فروش اجناس خود کم می کنند. برای خرید روغن موتور مناسب بهتر است از طریق مشاوره آنلاین با کارشناسان سایت، در مورد مشخصات روغن موتور باکیفیت و زمان تعویض آن اطلاعات لازم اخذ شود.

فروش آنلاین روغن موتور | عرضه کننده انواع روغن موتور بنزینی و دیزلی

قیمت روز اقسام مختلف روغن موتور در بازار

قیمت روز اقسام مختلف روغن موتور در بازار

روغن موتور قابل تقسیم بندی بر اساس دو عامل می باشد. این عوامل عبارتند از:

 • بر پایه نوع خودرو
 • بر اساس ترکیبات و نحوه تولید روغن

در مورد اول روغن موتور خود به دو گونه روغن موتور دیزلی و روغن موتور بنزینی تقسیم می شود. و در مورد دوم تقسیم بندی بیشتری دارد که شامل موارد زیر می شود:

 • روغن های ترکیبی بر پایه مواد معدنی و
  مصنوعی یا اصطلاحا نیمه سنتتیک
 • روغن های پایه نسل جدید بر پایه بهینه
  سازی مواد معدنی
 • روغن های تصفیه ای یا مونو گرید
 • روغن های مصنوعی یا سنتتیک

فروش آنلاین روغن موتور و تقسیم بندی های فوق سبب می شود تا قیمت اقسام مختلف این مواد صنعتی متفاوت باشد. از طرفی قیمت روغن موتور خارجی با نوع ایرانی آن متفاوت است و با نام های مختلفی عرضه می شود.
فروش آنلاین روغن موتور و بنابراین جهت خرید روغن موتور اصل، باید نوع روغن، نوع خودرو و همچنین برند خاصی که دارای کیفیت مناسب باشد در نظر گرفته شوند.

شرکت‌ های تولید کننده روغن موتور در کشور

شرکت‌ های تولید کننده روغن موتور در کشورتولید روغن موتور در کارخانجات صنایع پتروشیمی صورت می گیرد. روغن موتور ترکیبی از روغن های پایه و مواد افزودنی است که مراحل
تولید آن عبارت است از: 

 • تهیه لوبکات از نفت خام در پالایشگاه های نفت( لوبکات ماده اولیه تشکیل دهنده روغن)
 • خارج نمودن مواد و ترکیبات بنزینی از
  لوبکات
 • جدا سازی مواد اضافی مانند موم و پارافین
 • تولید نهایی

فروش آنلاین روغن موتور شرکت های تولید کننده روغن موتور در کشور با استفاده از روش های نوین و علم روز مراحل مختلف ذکر شده را برای تهیه روغن موتور طی می کنند. هر شرکت نام خاصی دارد که تولیدات خود را بر آن اساس روانه بازار های فروش می نماید.
فروش آنلاین روغن موتور و افزایش تعداد خودردو به ویژه در سال های اخیر در ایران نیاز به ساخت چنین موادی را بیشتر نموده است و از این جهت برخی از این واحد های صنعتی تولید کننده بهترین روغن موتور در بازار هستند.
فروش آنلاین روغن موتور در هنگام مراجعه برای خرید روغن موتور نمونه تولیدات شرکت های مختلف به مراجعه کنندگان معرفی می شود. در این صورت می توان از بین نمونه های موجود به خرید روغن موتور درجه یک و با کیفیت اقدام نمود. 

اهمیت روغن موتور در خودرو

اهمیت روغن موتور در خودرو

فروش آنلاین روغن موتور و جذب آلودگی ها و ذرات رسوب شده در موتورسیستم خودرو را می توان به سیستم بدن انسان شبیه کرد. همان طور که بدن از اجزای مختلفی تشکیل شده است که در ارتباط با هم کار های مختلف آن و فعالیت های متنوع را انجام می دهند، خودرو نیز از اجزای مرتبط با هم تشکیل شده است.
فروش آنلاین روغن موتور در واقع نقش روغن موتور در ماشین مانند نقش خون در رگ های بدن انسان است. همان طور که خون در بدن انسان در همه نقاط آن جریان دارد و باعث انجام فعالیت های مختلف می شود، روغن موتور نیز یکی از اجزای اصلی خودروست که نقش آن تغذیه اجزای خودرو و بهبود عملکرد آن می باشد.
از این رو خرید روغن موتور مناسب نقش مهمی در کارکرد خودرو ایفا می نماید. مهمترین نقش روغن موتور در ماشین عبارت است از:

 • تمیز نگهداشتن قطعات داخلی موتور
 • کاهش گرمای موتور و خنک کردن آن
 • روان نمودن حرکت قطعات خودرو
 • به حداقل رساندن اصطحکاک و ساییدگی قطعات خودرو
 • جذب آلودگی ها و ذرات رسوب شده در موتور

با انتخاب یک روغن مناسب می توان عمر قطعات ماشین را افزود و استفاده بهینه بیشتری در دراز مدت از آن داشت.

انواع روغن موتور بنزینی و دیزلی

انواع روغن موتور بنزینی و دیزلیفروش آنلاین روغن موتور و روغن موتور بنزینی و دیزلی برای ماشین های بنزین سوز و ماشین های دیزلی طراحی شده اند. در گذشته بیشتر ماشین ها از نوع دیزلی بودند و تنوع موجود در روغن موتور مانند زمان حاضر نبود.
امروزه گسترش تکنولوژی و تولید ماشین هایی با کیفیت و ظاهر مختلف ضرورت تولید انواع مختلف روغن موتور را ایجاب نموده است. به این دلیل امروزه در بازار ارقام مختلف روغن موتور مختص ماشین های بنزینی و دیزلی طراحی شده است تا مورد استفاده قرار گیرد.
فروش آنلاین روغن موتور هر روغن موتور خصوصیاتی دارد که بر روی ظرف محتوی آن درج شده است. به طور مثال ترکیبی از اعداد و حروف انگلیسی که دارای مفهومی خاص هستند. SAE  نشان دهنده گرانوی روغن یا دانسیته آن می باشد.
فروش آنلاین روغن موتور و  سایر اعداد و علائم نشان دهنده امکان استفاده از روغن در هوای سرد یا گرم هستند.
عبارت مالتی گرید نیز قابل استفاده بودن موتور در چهار فصل سال را نشان می دهد. این اطلاعات از سوی شرکت های مختلف بر روی این ظروف ثبت می شود تا فرایند انتخاب روغن موتور را آسان نماید.

مقایسه روغن موتور های بنزینی و دیزلی

مقایسه روغن موتور های بنزینی و دیزلیروغن موتور بر پایه نوع اتوموبیل به دو گروه بنزینی و دیزلی تقسیم می شود. هر کدام از این روغن ها از جنبه های مختلف با هم متفاوت هستند که برخی از این تفاوت ها شامل موارد زیر می شوند:

 • مبدل های کاتالیستی خودرو های بنزین سوز، با مواد ضد سایش موجود در روغن های دیزلی متناسب نیست و استفاده از آن سیستم موتور را دچار مشکل می سازد.
 • گرانوی بالا در روغن های دیزلی در هنگام روشن بودن موتور در آن ایجاد حرارت بالا نموده و این خود عاملی برای کاهش زمان کارکرد روغن موتور در خودرور های بنزینی می باشد.
 • مقدار مواد افزودنی روغن موتور دیزلی و ترکیبات آن بیشتر از مواد افزودنی در نوع بنزینی می باشد.
 • روغن موتور دیزلی بهترین نوع روغن برای ماشین های دیزلی است. این روغن ها ویسکوزیته یا گرانوی بیشتریی داشته و غلیظ تر هستند.

ممکن است روغن موتور دیزلی و فروش آنلاین روغن موتور در ماشین های بنزینی مورد استفاده قرار گیرد اما استفاده از چنین روغن هایی عملا موجب آسیب رساندن به موتور اتوموبیل یا سایر قطعات آن خواهد شد. بنابراین هر خودرو باید روغن موتور متناسب با خود را داشته باشد.

فروش عمده روغن موتور اصل

فروش عمده روغن موتور اصل

فعالیت های روغن موتور به دو وظیفه اصلی در خوردرو منتهی می شود که عبارتند از:

 • روانکاری
 • تمیز کاری

از آن جا روغن ماده ای روان است، استفاده از آن موجب روان شدن قطعات فلزی موجود در خودرو می شود و به این جهت قطعات می توانند در ارتباط با یکدیگر عمل نمایند.فروش آنلاین روغن موتور تمیز کاری نیز شامل زدودن عوامل آلوده کننده و رسوبات موجود در اجزای ماشین است که عمر مفید این قطعات را افزایش می دهد.
عمده فروشی روغن موتور اصل مرکزی برای عرضه این کالا به خرده فروشان می باشد. روغن موتور در کارخانجات صنعتی تولید شده و در بشکه هایی ذخیره می شود. هر شرکت بر اساس خصوصیات و برند خود به ثبت اطلاعات بر روی ظروف حاوی روغن می پردازد.
فروش آنلاین روغن موتور و عمده فروشان با خرید این مواد صنعتی در مقادیر زیاد واسطه ای هستند که سایر فروشندگان روغن موتور به آنها مراجعه می کنند. این واحد ها عرضه کننده روغن موتور ارزان هستند و امکان خرید اینترنتی روغن موتور را نیز برای متقاضیان فراهم می سازند.

بازار بزرگ خرید و فروش روغن موتور ایرانی و خارجی

بازار بزرگ خرید و فروش روغن موتور ایرانی و خارجیروغن موتور در انواع خارجی و ایرانی در بازار خرید و فروش می شود. در بازار های عرضه کننده لیست قیمت روغن موتور با توجه به یک سری خصوصیات تعیین می شود. مثلا شرکت تولید کننده و برند روغن موتور یکی از مهمترین مواردی است که تعیین کننده نرخ این کالا می باشد.
فروش آنلاین روغن موتور و خرید روغن موتور یا به صورتن عمده و کلی است یا به شکل خرده انجام می شود. خرده فروشان بازار ممکن است خود دارای واحد های تعویض روغن باشند که در هنگام مراجعه مشتریان ضمن معرفی روغن مناسب، عملیات تعویض روغن را خود انجام می دهند.
فروش آنلاین روغن موتور و عمده فروشان نیز با ارقام زیاد روغن سرو کار دارند و ممکن است به طور انحصاری به فروش یک برند بپردازند یا این که مجموعه ای از برند های تولید کننده روغن را ارائه نمایند. در هر صورت شرکت های تولید کننده از طریق مراجع و بازار های بزرگ به تجارت و خرید و فروش روغن می پردازند.
برخی از خودرو ها مانند پراید که تعداد شان از انواع دیگر بیشتر است روغن موتور مناسب برای آنها نیز به مقدار بیشتری تولید شده و در دسترس است. به این سبب روغن موتور پراید یکی از پر فروش ترین ارقام روغن در بازار می باشد.
فروش آنلاین روغن موتور و نوع سیستم خودرو های داخلی نیز تعیین کننده نوع روغن مناسب برای آن می باشند و این موضوع را تولید کنندگان در نظر گرفته و به ساخت روغن هایی متناسب با اتوموبیل های ساخت داخل می پردازند.

ارائه دهنده ممتاز روغن موتورهای بنزینی و دیزلی در کشور

ارائه دهنده ممتاز روغن موتورهای بنزینی و دیزلی در کشورهر یک از روغن موتور های بنزینی و دیزلی استاندارد های خاص خود را دارند. یکی از استاندارد های به کار رفته برای موتور های بنزینی استاندارد تعیین شده از سوی انجمن نفت آمریکا می باشد.
استاندارد دیگری نیز بر اساس طبقه بندی ارتش آمریکا و انگلیس صورت گرفته است که از نظر نظامی طبقه بندی آن انجام شده است.
فروش آنلاین روغن موتور و کیفیت روغن موتور با هم متفاوت است و خودرو های سبک باید نوع متفاوتی از روغن را در مقایسه با خودرو های سنگین استفاده نمایند.
فروش آنلاین روغن موتور و این روغن ها در حال حاضر در کشور طبق استاندارد های تایید شده تولید شده و انواع ممتاز و با کیفیت آن توسط ارائه کنندگان آن که شرکت های به نام هستند صورت می گیرد. فروش آنلاین روغن موتور فرایند تولید چنین روغن هایی با شرایط استاندارد سبب افزایش کیفیت آنها خواهد شد. از این رو برند هایی در بازار که چنین استاندارد هایی را رعایت نموده اند توانسته اند فروش بالایی را به خود اختصاص دهند و در بازار های رقابتی روغن موتور از رقبای خود پیشی گیرند.

شاخص‌ های مهم در انتخاب روغن موتور

شاخص‌ های مهم در انتخاب روغن موتورهر خودرو از قطعات مختلفی تشکیل شده است که جنس این قطعات و سیستم خودرو تعیین کننده نوع روغن موتور می باشد. به عنوان نمونه قدرت و سرعت و نوع موتور از عوامل انتخاب روغن موتور می باشند.
آلیاژ های به کار رفته در قطعات خودرو مانند سوپاپ، پیستون و سیلندر نیز از جمله فاکتور های مهم برای انتخاب روغن موتور به شمار می روند. 
طبق توصیه کارشناسان خودرو برای انتخاب و خرید روغن موتور مناسب توجه به نکاتی چند لازم و ضروری است. این نکات عبارتند از:

 • خودداری از خرید روغن موتور فله
 • خودداری از ترکیب چند روغن با یکدیگر
 • درجا کار کردن ماشین به مدت 15 ثانیه بعد
  از روشن نمودن آن
 • تعویض فیلتر روغن همراه با زمان تعویض
  روغن
 • خودداری از اضافه کردن افزودنی ها
 • استفاده از روغن با تاریخ مصرف مجاز
 • عدم تعویض روغن مینرال با انواع سنتتیک
  یا نیمه سنتتیک
 • در نظر گرفتن گرانوی روغن
 • تا حد امکان یک روغن با کیفیت از یک شرکت
  معتبر به کار گرفته شود.

فروش آنلاین روغن موتور و  هر اتوموبیل دارای دفتر چه راهنمائی است که تمام نکات فنی و مشخصات خودرو در آن ذکر شده است. یکی از مطالبی که در این کتابچه راهنما قید شده است، نحوه انتخاب روغن موتور مناسب برای خودروی مورد نظر است.
بنابراین پس از خرید خودرو مطالعه راهنمای آن نه تنها برای روغن موتور مفید خواهد بود بلکه خریدار را با مشخصات مختلف خودرو از جهات فنی آشنا می سازد.

بهترین زمان برای تعویض روغن موتور

بهترین زمان برای تعویض روغن موتور

روغن موتور داخل اتوموبیل توسط پمپی انتقال می یابد که در صورت عدم تعویض روغن موتور در زمان مناسب، روغن به علت لخته شدن نمی تواند به راحتی از پمپ عبور کند.
فروش آنلاین روغن موتور به این علت مشکلاتی در یاتاقان خودرو، تسمه و پیستون های آن ایجاد می شود و حتی ممکن است برخی قطعات پلاستیکی بشکنند.
روغن موتور هایی که در ایران تولید می شوند باید تا حد 4000 کیلومتر کارکرد تعویض شوند.
این امر عمر مفید قطعات را افزوده و از ایجاد صدمه به ماشین در دراز مدت جلوگیری خواهد نمود.
تعویض به موقع و به هنگام روغن موتور با مزایایی همراه است که مهمترین آنها عبارت است از:

 • کاهش میزان مصرف روغن در خودرو
 • غیر سمی بودن
 • میزان تبخیر شوندگی کم
 • مقاوم در برابر عوامل شیمیایی مانند
  اکسید شدن
 • مقاوم در برابر تغییرات دما
 • بالا بودن دمای سوختن

همان طور که در بالا نیز به آن اشاره شد، هر اتوموبیل دارای دفترچه راهنمائی است که در مورد ویژگی های خودرو و روغن مناسب برای آن نکاتی را یادآور شده است. فروش آنلاین روغن موتور هر برند خودرو دارای این کتابچه است و بنابراین نمی توان یک روغن موتور خاص را برای همه ماشین ها پیشنهاد نمود.
فروش آنلاین روغن موتور
مکانیک های خودرو معتقدند از یک شرکت خاص باید روغن خرید و از خرید روغن برند های مختلف خودداری نمود.
فروش آنلاین روغن موتور زیرا هر واحد تولیدی فرمول و ترکیب خاصی دارد که در هنگام افزودن سایر روغن ها ممکن است این ترکیبات شیمیایی تغییر نمایند و به خودرو آسیب وارد سازند. در صورت نیاز به تعویض برند روغن باید این کار با اصول خاصی انجام شود.

 
[ جهت خرید و فروش این محصول با ما ارتباط بگیرید .].
تولیدی  بازرگانی نیکان اویلز
09129157603
آدرس تحویل کالا انبار یا باربری
ثابت
nikanOil

مطلب پیشنهادی

Bulk price of gasoline diesel engine oil 10w40 20w50

قیمت فله روغن موتور بنزینی دیزلی ۱۰w40 20w50

قیمت فله روغن موتور و بهترین روغن فله ارزان موتور بنزینی و موتور دیزلی بر …

دیدگاهتان را بنویسید

نیکان اویلز